Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ОБЛАСНА СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ – 2018

«Впевнений старт освітньої реформи – стратегічне завдання громад» 

Традиційно на серпневих конференціях освітяни аналізують зроблене, обговорюють реалізацію нових освітніх стандартів сьогодення, формують освітню стратегію на майбутнє.

Сучасний етап суспільного розвитку вимагає якісно нових стратегічних змін в освітній галузі України. Реалізацію спричинених викликами часу завдань забезпечує впровадження освітніх реформ, пріоритетом яких є формування конкуренто-спроможного випускника ХХІ століття − всебічно розвиненої, здатної до критичного мислення цілісної особистості, патріота з активною позицією, інноватора, який може змінювати навколишній світ та навчатися впродовж життя.

Для педагогічної спільноти України в цілому, і Сумщини зокрема, 2018/2019 навчальний рік буде особливим і наповненим цілою низкою яскравих нововведень.

У закладах освіти області триває активна підготовка до втілення ключових ідей Нової української школи та створення нового освітнього простору, що відчинить двері в школу майбутнього, максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку. 

У Сумській області створено сприятливі умови для успішного втілення інноваційних процесів у всіх ланках освітньої галузі. На старті нового навчального року можна впевнено сказати, що освітянській галузі області є чим пишатися, її стрімкий курс на випередження став запорукою успішної самореалізації молодого покоління регіону.

Сьогодні освіта області по праву посідає чільне місце в Україні з багатьох показників: Міністерством освіти і науки України високо оцінено рівень підготовки області до навчання за новим Державним стандартом, наголошено на лідерських позиціях Сумщини серед областей України з освоєння коштів на Нову українську школу; учнівська молодь регіону поповнила скарбницю нагород золотими здобутками зі світової та української арен; випускники, успішно склавши зовнішнє незалежне оцінювання, стали студентами престижних вишів.

В області зроблено чіткі реальні кроки для забезпечення права кожного на якісну освіту: дошкільна освіта стає ближчою до дитини та її потреб, загальна середня – оптимальнішою, інклюзивна – доступнішою, професійна – привабливішою, вища – престижнішою, позашкільна – різноплановішою.

В умовах децентралізації в Сумській області створено та функціонують  53 органи управління освітою: 18 – у  районних державних адміністраціях, 28 –  об’єднаних територіальних громадах, 7 – міських радах.

Для забезпечення доступної та якісної освіти діє Обласна комплексна програма «Освіта Сумщини у 2016-2018 роках», що визначає конкретні пріоритети освітньої галузі в області та шляхи їх реалізації, сприяє забезпеченню якісного рівня надання освітніх послуг, створенню належних умов для успішної організації освітнього простору, оптимізації мережі закладів освіти відповідно до потреб регіону.

Освітній ландшафт Сумської області – це інноваційне середовище, ефективна система новітніх інформаційно-методологічних способів організації освітньої діяльності, що сприяє розвитку та успішному функціонуванню всіх складових галузі «Освіта».