Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38-а, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
web: http://osvita-sumy.com.ua/

документи Департаменту освіти і науки знаходяться у стадії розробки 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8-00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Інструктивно-методична нарада «Реалії та перспективи розвитку дошкільної освіти області»

У Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 26 травня 2016 року відбулася інструктивно-методична нарада для спеціалістів (методистів) дошкільної освіти управлінь (відділів) освіти (освіти і науки, освіти, молоді та спорту) міських рад,  міськвиконкомів, райдержадміністрацій з питання «Реалії та перспективи розвитку дошкільної освіти області».

У нараді взяли участь Павловська Л.М., начальник відділу дошкільної,  загальної середньої освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Ганжа Н.П., провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Міщенко Л.Б., методист дошкільної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Гаєва Н.Ф., завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації, Марухина І.В., завідувач навчально-методичного центру психологічної служби  Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Шевич К.В., голова місцевого осередку в Сумській області Всеукраїнської громадської організації  «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Семінар-нарада

З метою підвищення ефективності роботи в рамках реалізації міжнародних проектів та заходів з нагоди відзначення Року англійської мови в Україні в Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 12.05.2016 відбувся обласний семінар-нарада для спеціалістів, методистів місцевих органів управління освітою з питань міжнародного співробітництва та організації роботи літніх мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Всеукраїнська нарада за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич

У Сумській області 19-20 травня 2016 року проведено Всеукраїнську нараду керівників департаментів/управлінь освіти і науки та директорів/ректорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Під час візиту на Сумщину Міністр відвідала Недригайлівську спеціалізовану школу I-III ступенів Недригайлівської районної ради, одну із опорних шкіл області, узяла участь у програмі «Пряма мова» Національної телерадіокомпанії України, де обговорювалася тема «Реформа освіти в Україні».

Гра «Джура» виховує справжніх патріотів

На Кролевеччині 14-16 травня 2016 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Організатори гри – Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, відділ освіти Кролевецької районної державної адміністрації.

Головний вид державного контролю за впровадженням повної загальної середньої освіти у Путивльському коледжі Сумського національного аграрного університету

У період з 11.04 до 15.04.2016 проведено атестаційну експертизу рівня освітньої діяльності загальноосвітньої підготовки Путивльського коледжу Сумського національного аграрного університету і встановлено наступне.

Статус коледжу заклад набув у 2004 році. Одночасно з отриманням повної загальної середньої освіти коледж здійснює діяльність з надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста та має ліцензійні обсяги прийому на денну форму навчання за спеціальностями: правознавство, комерційна діяльність, бухгалтерський облік зберігання, консервування та переробка плодів і овочів, ветеринарна медицина.

Виховання молоді на основі християнської моралі

Невід'ємною складовою в навчально-виховному  процесі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є виховання молоді на основі християнської моралі. Особливий вплив на усвідомлення національної самоідентифікації учнів справляють національні, релігійні традиції та святкування. В училищі запроваджено курс Основи християнської етики, відкрито капличку покровительки учнівської та студентської молоді святої Тетяни. В арсеналі засобів виховного впливу факультативу, крім звичайних бесід, знайшлося місце і відкритим загальноучилищним заходам, зустрічам зі священнослужителями та віруючими, відвідування храмів та святих місць.