Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Обласний форум об’єднав представників позашкілля Сумщини

Місто Суми 12 жовтня 2017 року зібрало представників позашкілля області на форум педагогічних працівників «Позашкільна освіта Сумщини в умовах реформування національної освіти». У заході взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора і директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова.

«Позашкільна освіта є більш вільною по своїй суті, тому саме в її межах активніше розвиваються нові сучасні освітні підходи. І створена наразі система позашкільної освіти на Сумщині формує в молодого покоління національну свідомість і культуру, виховує особистість, вчить бути громадянином світу й України», – зазначив Микола Подопригора.

Посадовець наголосив, що треба говорити про нагальні проблеми і спільно визначати шляхи їх вирішення.

Про особливості функціонування позашкілля Сумщини, практичну реалізацію забезпечення умов для його успішного розвитку інформувала Вікторія Гробова.

 «Наразі в області діє 49 позашкільних закладів. Об’єднані територіальні громади також долучаються до впровадження такої освіти на своїх територіях, і вже один заклад успішно працює в Березівській громаді. Ми провели серйозну роботу щодо підготовки до реалізації Закону про освіту і надали методичні рекомендації зі створення позашкільних центрів в ОТГ», – зазначила куратор освітньої галузі Сумщини.

Учасники зустрічі згадали і минулорічний форум працівників позашкільної освіти, за підсумками якого було багато чого зроблено. Так, на Сумщині започатковано і вже успішно реалізується обласний соціально-освітній національно-патріотичний проект «Голос крові: ми – Українці!»; збільшилася кількість гуртків військово-патріотичного напряму «Юний джура», у яких вихованці знайомляться з історією рідного краю і визначними подіями, займаються туристсько-краєзнавчою роботою, військово-прикладними видами спорту, готуються до служби в лавах Збройних Сил України; 20 команд стали учасниками обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», а команда з Конотопа перемогла у Всеукраїнському турі зазначеного конкурсу.