Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Підвищуємо рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми

 

З метою посилення роз’яснювальної роботи в закладах загальної середньої освіти щодо протидії торгівлі людьми, у рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня 2017 року навчально-методичним центром психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проведено обласний семінар-тренінг для заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти об’єднаних територіальних громад «Протидія торгівлі людьми в Україні».

Актуальність теми семінару обумовлена тим, що явище торгівлі людьми було й залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх  соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: збройний  конфлікт на Сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява  внутрішньо переміщених осіб та пов’язані із цим трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття сприяють поширенню випадків учинення цього злочину.  

У рамках тренінгу методист центру Анна Растроста розкрила сутність явища «торгівля людьми», учасники тренінгу ознайомилися з причинами, наслідками, етапами та шляхами потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, нормативно-правовою базовою з протидії людьми в Україні, методами проведення просвітницької роботи щодо проблеми торгівлі людьми в умовах закладу загальної середньої освіти.

Учасникам тренінгу презентовано програму виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми Міністерства освіти і науки України «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», в основі якої лежить ідея «допомоги для самодопомоги», що розглядає людину як суб’єкт власного життя і передбачає формування у школяра вміння свідомо користуватися правами, бажання керувати своїм життям, здійснюючи моральний вибір, розвиваючи власні громадянські якості.

Учасники семінару-тренінгу отримали інформаційні та методичні матеріали для практичного використання в роботі.