Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

В умовах реформування освіти важливо не втратити дитину

Міністерством освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Ла Страда-Україна» 18 жовтня 2017 року проведено Національний круглий стіл «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення». Захід відбувся в рамках проекту «Національна дитяча «гаряча лінія» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).  У роботі круглого столу взяла участь завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина Марухина.

Відкриваючи засідання, Юрій Кононенко, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, зазначив, що в умовах реформування освіти досить важливо не втратити дитину, тому роль спеціалістів психологічної служби системи освіти у збереженні психічного здоров’я учасників освітнього процесу є вирішальною.

Президент  Громадської організації «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина зауважили, що проблема профілактики суїцидальної поведінки дітей та підлітків залишається актуальною. За останні три роки втричі збільшилася кількість звернень щодо насильства у школі, що може спонукати дітей до вступу у віртуальні «групи смерті». Зважаючи на це, досить важливо, щоб у кожному закладі освіти було розміщено номери телефону Національної дитячої «гарячої лінії» (0 800 500 225 або 116111).

Директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України Віталій Панок наголосив, що основною причиною вступу дітей до віртуальних «груп смерті» є порушення соціальних зв’язків у їх найближчому оточенні. 

Тетяна Алексєєнко, завідувач лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання НАПН України, проаналізувала соціальні потреби дітей групи ризику (зокрема, потребу бути в команді, мати спільні інтереси), поширення моди на екстрим та епатажність та інших, що обумовлюють деструктивну поведінку неповнолітніх.

У роботі Національного круглого столу також узяли участь представники Національної поліції України.

Учасникам засідання презентували посібник «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення», ознайомитися з яким можна на сайті Громадської організацієї «Ла Страда-Україна».