Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Якість освіти – пріоритет функціонування освітньої галузі Сумщини

Важливі освітні питання Сумської області обговорювали під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 26 жовтня 2017 року за участю заступника голови Сумської облдержадміністрації Миколи Подопригори та директора Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової.

На вагомості результативності випускників Сумської області в ЗНО як одного з показників якості освіти та необхідності її об’єктивного аналізу акцентував увагу присутніх заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора, зазначивши, що всі учасники освітнього процесу повинні докласти максимум зусиль для забезпечення ефективності освіти.

«Зовнішнє незалежне оцінювання повинно створити атмосферу співробітництва у відносинах між учнем і вчителем, підвищити взаємозалежність і стимулювати активність кожного з суб’єктів освітнього процесу, стати фактором забезпечення якості освіти», – наголосив посадовець.

Питання нормативної бази діяльності закладів дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечення рівного доступу дітей та учнівської молоді до якісної освіти, підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році, рейтингові місця Сумської області за результатами ЗНО, викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу в навчальних закладах, стан національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді – неповний перелік актуальних тем галузі, обговорених освітянами в ході роботи колегії.

Директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова модерувала обговорення питань порядку денного, розставляючи акценти, доповнюючи та підсумовуючи інформацію доповідачів. Куратор освітньої галузі інформувала про специфіку реалізації новоприйнятого Закону про освіту, покращення показників Сумщини в зовнішньому незалежному оцінюванні, окреслила особливості  реформування дошкілля області,  наголосила на необхідності забезпечення рівного доступу дітей та учнівської молоді до якісної освіти як ключового виклику сьогодення. Також директор Департаменту освіти і науки підкреслила важливість оперативності оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах закладів та установ освіти, особливо в період системних змін галузі, з метою максимальної поінформованості освітянського загалу та громадськості з актуальних новацій.