Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

НОВІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ МАЙСТРІВ СМАЧНОЇ СПРАВИ

Новації у викладанні предметів професійної підготовки та виробничому навчанні презентували 16 січня 2018 року під час вебінару «Професійна спрямованість викладання предметів як важлива умова підвищення якості фахових знань та умінь учнів» викладачам іноземної мови, спецдисциплін, майстрам виробничого навчання за професіями «Кухар», «Кондитер».

В онлайн-спілкуванні взяли участь представники 28 професійно-технічних навчальних закладів області.

У рамках заходу представлено проект «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників за професіями «Кухар», «Кондитер», у якому беруть участь викладачі іноземної мови, спецдисциплін, майстри виробничого навчання, учні та роботодавці. Проект передбачає визначення рівня результативності використання інтегрованого підходу при підготовці робітників для сфери громадського харчування; розроблення й апробацію збірника рецептів та технологій приготування страв історичної та сучасної кухні Сумщини на українській та англійській мовах.

У ході підготовчого етапу до проекту з’ясовано, що інтеграційні зв’язки, зокрема англійської мови і спецдисциплін, найбільше простежуються при підготовці кухарів, кондитерів. Це довели викладачі іноземної мови, спецдисциплін та майстри виробничого навчання державних професійно-технічних навчальних закладів «Шосткинське вище професійне училище», «Синівський професійний аграрний ліцей», «Недригайлівське вище професійне училище», «Сумський центр професійно-технічної освіти, харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», які поділились досвідом роботи з цього напрямку роботи.

Учасники вебінару дійшли висновку, що зв’язки між предметами професійної підготовки, виробничим навчанням та іноземною мовою забезпечують якісно новий рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, його практичної реалізації, сприяють підвищенню ефективності освітнього процесу та  зростанню фахової майстерності випускників.