Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ЗАСІДАННЯ У ФОРМАТІ «КРУГЛОГО СТОЛУ» НА ТЕМУ «РОЛЬ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ФОРМУВАННІ В УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ПАТРІОТИЗМУ, НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ, НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ»

Військово-патріотичне виховання молоді є важливою складовою для реалізації принципів освітньої діяльності, в основі якої лежить національна ідея як консолідуючий чинник української нації. Саме тому 5 липня 2018 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Роменське вище професійне училище» відбулося засідання у форматі «круглого столу», участь у якому взяли Микола ПОДОПРИГОРА, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Директор Департаменту презентувала проект концепції Регіонального центру військово-патріотичного виховання. Вона зазначила, що метою функціонування Регіонального центру військово-патріотичного виховання учнівської молоді є комплексне безперервне виховання різнобічно та гармонійно розвиненого, національно свідомого, високоосвіченого, життєво компетентного громадянина, здатного до саморозвитку та самовдосконалення, готового стати на захист своєї Вітчизни. Визначила основні завдання Регіонального центру та зупинилася на формах організації його роботи.

Директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменського вищого професійного училища» Павло ПОМАРАН презентував проект положення Регіонального центру військово-патріотичного виховання учнівської молоді, зазначивши що військово-патріотичне виховання набуває особливої актуальності, адже учнів необхідно морально і духовно підготувати до служби в Збройних Силах України.

Метою діяльності Центру є формування в учнівської молоді почуття патріотизму, морально-вольових якостей, свідомого ставлення до особистої та громадської безпеки; готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій; посилений фізичний розвиток; мотивація до служби у Збройних Силах України.

Кіборг Анатолій СВИРИД передав від військових подарунки Роменському вищому професійному училищу та Глинському професійному аграрному ліцею – макети автоматів та календарі «Погляд майбутнього»,  закликав усіх працювати над підвищенням престижу військової служби під час професійного навчання та здійснювати підготовку учнівської молоді до захисту Вітчизни.

Під час обговорення виступили Дмитро ЛАНТУШЕНКО, начальник управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації, який вказав на необхідність набуття знань про функції Збройних Сил України, їхні характерні особливості; засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, медико-санітарної підготовки; професійної орієнтації старшокласників щодо служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.

Представники Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області, а саме помічник начальника центру Валерій ШОКУТЬКО, голова громадської організації «Служу народу України»  Валентин КАРТАШОВ та голова ветеранської організації центру Андрій БУДАКОВ ознайомили присутніх із напрямами діяльності Центру, закликали всіх учасників працювати спільно над формуванням здорового способу життя вихованців, свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу. Для цього в Центрі створено необхідні умови.

Володимир ТАТАРІНОВ, перший заступник голови районної державної адміністрації, пообіцяв сприяти виділенню коштів на підвезення учнів шкіл району для того, щоб вони мали можливість займатися в подібних Центрах, адже військово-патріотична робота має проводитися спільно з громадськими організаціями та закладами освіти міста і району.

Отже, Центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменського вищого професійного училища», який створюється на базі Роменського вищого професійного училища, покликаний працювати над вихованням у молоді національної свідомості, любові до рідної землі, родини, свого народу, держави Україна на прикладах героїчного минулого країни, Сумщини, Роменщини; вихованням у дусі патріотизму та готовності до захисту своєї країни, до служби у Збройних Силах України.