Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ПЕРШАЧКІВ ОЦІНЮВАТИМУТЬ ПО-НОВОМУ

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наполягає на тому, що оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки певне коло осіб (учитель, школяр та його батьки) мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини

Саме для цього передбачено свідоцтво досягнень. Воно заповнюється за 51 показником. Серед них є такі, наприклад, як «уміння брати на себе відповідальність» чи «уміння співпрацювати з іншими». Поряд із тим є звичні «уміння писати диктанти», «уміння рахувати в межах ста».

Для того, щоб повноцінно реалізувати цей підхід, МОН підготувало форму свідоцтва досягнень. Воно містить два блоки. Перша частина – особисті досягнення – заповнюється двічі протягом року. У жовтні – проміжне оцінювання та в травні – підсумкове оцінювання. Друга частина – предметні компетенції – заповнюється лише в травні в межах підсумкового оцінювання.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги».

Із формою свідоцтва та методичними рекомендаціями для вчителів щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу детально можна ознайомитися на сайті МОН.

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України