Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ІНТЕГРАЦІЯ РОМСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ В УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО НА РІВНІ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Особливості ефективної організації роботи з учнями ромської національності в закладах загальної середньої освіти обговорювали в рамках регіонального семінару «Інтеграція ромської національної меншини в українське суспільство на рівні закладів загальної середньої освіти»

У заході, що відбувся  на базі  Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний  навчальний заклад Дружбівської міської ради Ямпільського району та Дружбівської філії Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний  навчальний заклад, узяли  участь представники  Шосткинського, Глухівського, Конотопського, Ямпільського  районів,  міст  Глухів, Конотоп.

Шляхи вирішення проблем навчання і виховання учнів ромської меншини в закладах загальної середньої освіти презентувала методист комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина ЗАХАРЧЕНКО.

Заступник завідувача з виховної роботи Дружбівської філії Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня  школа       І-ІІІ ступенів – дошкільний  навчальний заклад Олена СЕМЬОНЕНКО ознайомила  присутніх зі статистичною інформацією про учнів ромської  національності  в закладах загальної середньої  освіти  Дружбівської   громади.

Особливості виховної роботи з учнями  ромської   національності проаналізувала Наталія МАХАНЬКОВА, заступник директора з виховної роботи Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний  навчальний заклад Дружбівської міської ради Ямпільського району.

Учасникам семінару запропонували переглянути відкритий  урок з предмета  «Я у світі»  на тему: «Сім’я. Склад  сім’ї» у класі, де навчаються учні ромської національності.

У рамках заходу інспектор з ювенальної превенції Ямпільського відділення  поліції  Шосткинського відділу поліції  Головного управління Національної поліції у Сумській області Петро ПОЛІЩУК висвітлив  питання  «Правовий захист та інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини».

Для ефективної організації освітнього процесу учасникам надано електронну версію матеріалів щодо роботи з учнями ромської національності в закладах загальної середньої освіти та методичні рекомендації.