Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

СЬОГОДНІ МИ СТВОРЮЄМО ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ НОВОГО РІВНЯ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА – СВІТУ, ЯКИЙ МИ ПОБАЧИМО ВЖЕ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТИЛІТТЯ, – ВІКТОРІЯ ГРОБОВА

Про виняткову роль STEM-освіти та вагомість залучення учнів до конструювання та програмування зазначила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА під час відкриття обласного етапу змагань «Роботрафік – 2020». Вона привітала юних конструкторів та висловила сподівання на перемогу команди Сумської області у всеукраїнському етапі змагань

Першість в області виборювали 8 учнівських команд, які створювали власні моделі та запрограмували  їх так, щоб вони могли рухатись по трасі, зупиняючись на червоне світло світлофора та перед перешкодами.

Змагання, що стають дедалі популярнішими в Україні, сприяють розвитку інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризують науково-технічну творчість, робототехніку, електроніку, формують в учнівської молоді життєві навички безпеки дорожнього руху, 20 листопада 2019 року в Конгрес-центрі Сумського державного університету об’єднали учнів, менторів, освітян, громадськість й навіть журналістів. Учасники тестували своїх роботів, організатори готувалися до відкриття, оператори з телеканалів знімали весь цей процес та записували інтерв’ю.

Для учнів було організовано зустріч із представниками патрульної поліції, вони розповіли юним пішоходам про безпечну поведінку на дорозі, основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, перевірили знання правил дорожнього руху. Учасники спробували себе в ролі регулювальника.

Перед початком випробувань учні склали тест із правил дорожнього руху. За правильну відповідь на кожне із 20 запитань нараховувалося 2 бали.

Потім на учасників чекали змагання на трасах. Спершу конкурсанти мали довести, що їхні транспортні засоби можуть рухатися міськими дорогами згідно з правилами дорожнього руху. Тобто автомобілі мали зупинятися на червоне світло світлофора, при появі пішохода на дорозі або ж іншого автомобіля, дотримуватися безпечної дистанції, ураховуючи дорожню розмітку й дорожні знаки. При завершенні цього етапу автомобілі відправилися на швидкісну трасу.

Переможців визначало компетентне журі: доценти та асистент кафедри комп’ютерних наук Сумського державного університету. Абсолютним лідером змагань стала команда «SMART-CHOICE» Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради Сумської області (Сагайдак Даніїл, Васильченко Гліб, Антоненко Кирило, керівник команди –  Сагайдак Павло Миколайович).

Гості заходу також дізналися про освітні STEM-проекти, ознайомилися з робототехнікою, конструюванням, програмуванням, поділилися інноваційним досвідом із колегами.