Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

«ОПТИМІЗАЦІЯ МЕРЕЖІ – ТОЙ НЕУНИКНИЙ ШЛЯХ, ЯКИМ МИ МАЄМО ЙТИ», – ГАННА НОВОСАД

Про це сьогодні, 11 лютого 2020 року,  Міністр освіти і науки України зазначила під час зустрічі з керівниками органів управління освітою Сумської області. Ганна НОВОСАД перебуває на Сумщині  з робочою поїздкою

За словами Міністра, основна мета візиту – подивитися на власні очі як працюють малокомплектні школи і зробити певні висновки, щоб ефективно коригувати підходи для фінансування освіти в місцевостях з наднизькою густотою населення. «Поруч із розвитком опорних шкіл ми маємо впровадити підтримку для маленьких закладів, звідки неможливо підвозити дітей», – наголосила високопосадовець.

Ганна Новосад зазначила, що в області є проблеми з оптимізацією мережі, викликані об’єктивними факторами, такими, як густота населення, територіальна віддаленість маленьких шкіл та незадовільний стан доріг. Тому необхідно застосувати певні коригуючі коефіцієнти при фінансуванні. Також першочерговою є розробка програм освітньої підтримки для таких закладів. «Міністерство освіти і науки системно підтримуватиме опорні школи. Проте необхідно враховувати той нюанс, що не всі школи можуть стати опорними. Школи із кількістю 140-150 учнів теж повинні мати підтримку»,  –  підсумувала управлінець.

Міністр освіти і  науки України окремо окреслила плани на рік щодо освітніх субвенцій, принципи розподілу коштів та основні напрямки, куди буде спрямовано видатки, серед яких придбання шкільних автобусів, фінансування програм «Спроможна школа для кращих результатів», «Гідність дитини», НУШ, інклюзивної освіти, Stem-лабораторій, обладнання для їдалень, для спеціальних шкіл, та кошти для навчально-практичних центрів.