Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ДИТИНА ПІСЛЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПОВИННА БУТИ ГОТОВОЮ ДО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, – ВІКТОРІЯ ГРОБОВА

Про важливість безперервності цих двох освітніх ланок говорила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної освіти Вікторія ГРОБОВА під час обласного семінару-наради «Якісний розвиток дошкільної освіти Сумської області», проведеного в онлайн-форматі 25 березня 2021 року. Управлінець наголосила на пріоритетності забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти в кожній територіальній громаді

За словами Вікторії Гробової, сьогодні нормативно-правове забезпечення дошкільної освіти активно оновлюється, тому освітянам необхідно враховувати всі особливості нових норм і вимог у своїй діяльності. Окрему увагу посадовець приділила питанням охоплення дітей дошкільної освітою та надання освітніх послуг дітям з особливими потребами.

Пріоритетні напрямки дошкільної освіти Сумської області висвітлила у своєму виступі Світлана БИРЧЕНКО, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і  науки.

Про стан дошкільної освіти області у 2020 році та перспективи розвитку на 2021 рік інформувала Ніна ГАНЖА, провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і  науки. Вона також проаналізувала оновлене нормативно-правове забезпечення дошкільної освіти, розставивши акценти, на які освітянам потрібно звернути окрему увагу та які викликають зацікавлення батьківської громадськості області.

Актуальним для батьків є питання щодо відрахування із закладу дошкільної освіти дітей, яким станом на 01 вересня 2021 року виповниться 6 років. Отже, відповідно до статті 4 «Закону про дошкільну освіту» та  Положення про заклад дошкільної освіти (зі змінами в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86) діти мають право відвідувати заклад дошкільної освіти до (6)7 років, відрахування може здійснюватися лише в разі досягнення дитиною станом на 1 вересня повних семи років.

Також значне зацікавлення викликає питання перебування в закладі дошкільної освіти дітей, яких станом на перше червня зараховано до перших класів Нової української школи. З  огляду на те, що діти будуть відвідувати школу з 1 вересня 2021 року, правові підстави для відрахування їх  із закладу дошкільної освіти відсутні. Діти 6(7) років мають право відвідувати заклад дошкільної освіти до 31 серпня (лист Міністерства освіти і науки України 16.08.2018 № 1/9-392 «Про відрахування вихованців ЗДО»).

Про оновлену редакцію Базового компоненту дошкільної освіти, зміст та забезпечення якості відповідно до міжнародних стандартів, освітні програми в закладах дошкільної освіти розповіла Лариса МІЩЕНКО, методист комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Віта КОРЖ, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради, проаналізувала оновлене положення про заклад дошкільної освіти.

Про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах дошкільної освіти інформувала учасників семінару начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла РЯБУХА.

Наталія ЗАЙЧЕНКО, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, розповіла про особливості шкали оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти «ECERS – 3».

Особливу увагу приділено питанню створення інклюзивного середовища в закладах дошкільної освіти, яке висвітлила у своєму виступі  завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти  комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юлія ДІДОРЕНКО.

Важливі складові доступного та безпечного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти проаналізувала  Кристина ШЕВИЧ, голова місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації асоціації педагогів дошкільної освіти в Сумській області.