Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

100 РОКІВ БОРОТЬБИ: АКТУАЛЬНІ ІСТОРИЧНІ ПИТАННЯ ОБГОВОРЕНО В РАМКАХ ФАХОВИХ КУРСІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ТА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

Національна пам’ять є однією з основ національної ідентичності. Комуністичний режим, який панував понад сім десятиліть, ставив собі за мету ліквідацію українців як національної спільноти. Тому були знищені такі основи національної ідентичності, як мова, культура і національна пам’ять. Щоб їх відновити потрібна політика відновлення національної пам’яті на державному рівні. В Україні, як і в інших посткомуністичних країнах, мають діяти інституції, як і займаються відновленням історичної пам’яті

Український інститут національної памʼяті є центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної памʼяті, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури.

У рамках фахових курсів для вчителів історії та суспільних дисциплін на базі комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 6 жовтня 2021 року відбулася зустріч зі співробітниками Українського інституту національної памʼяті (м. Київ), основними завданнями якого задекларовано посилення уваги суспільства до історії України, забезпечення всебічного вивчення етапів боротьби за відновлення державності України у XX столітті та здійснення заходів з увічнення памʼяті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.

Звертаючись до учасників зустрічі, виконуючий обов’язки ректора комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук Юрій НІКІТІН наголосив на важливості збереження історичної памʼяті українського народу, якісній популяризації в Україні та світі обʼєктивної і справедливої історії.

На зустріч зі слухачами курсів було запрошено співробітників Українського інституту національної памʼяті Олену ОХРІМЧУК, кандидата філософських наук, начальницю управління забезпечення реалізації політики національної памʼяті в регіонах, та Ганну БАЙКЄНІЧ, кандидата педагогічних наук, завідувача сектору методичної роботи, а також консультанта Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, заслуженого учителя України Ірину НІКІТІНУ.

Основними темами, обговореними в контексті дискусійного майданчика, стали «Подолання викликів перед національною памʼяттю чи як сьогодні виховати патріотів» та «Нові форми викладання історії на прикладах проєктів Українського інституту національної памʼяті».

У рамках співпраці Українським інститутом національної пам’яті передано книги та каталоги для допомоги у проведенні фахових курсів для вчителів історії та суспільних дисциплін на базі комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Учасники заходу у форматі відкритої дискусії обговорили актуальні питання щодо національної історії та взяли участь у грі «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 рр.».