Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Навчання дітей з особливими освітніми потребами

Для надання якісної корекційної освіти дітям дошкільного віку з порушеннями у психофізичному розвитку в області функціонують 3 спеціальні дошкільні навчальні заклади та 117 груп компенсуючого типу при дошкільних навчальних закладах, де виховується 1927 дітей, із них 153 – з інвалідністю.  У цих закладах створено всі необхідні умови для психолого-педагогічної корекції, соціально-психологічної та фізичної реабілітації.

Для надання корекційної допомоги дітям з порушеннями мовлення в області функціонують 99 спеціальних груп при дошкільних навчальних закладах та 34 логопедичні пункти при дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах та відділах освіти.

Дітям шкільного віку, яким рекомендовано навчання за корекційними програмами, організовано різні форми навчання (за вибором батьків).

Для 614 дітей, які за станом здоров’я не можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади та батьки яких відмовилися від їх навчання у спеціальних школах-інтернатах чи інклюзивних класах, місцевими органами управління освітою у 2016-2017 навчальному році організовано індивідуальну форму навчання. Учні, охоплені індивідуальною формою навчання, відвідують позакласні та позашкільні заходи, що сприяє їх адаптації до соціуму та вихованню толерантного ставлення до них з боку здорових однолітків.   

У 2016-2017 навчальному році місцевими органами управління освітою  для 89 дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі для 45 дітей з інвалідністю, організовано інклюзивну форму навчання у 51 класі 29 загальноосвітніх навчальних закладів.

У Конотопському навчально-виховному комплексі: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад Конотопської міської ради Сумської області функціонує 1 спеціальний клас для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку (6 учнів).

В області для дітей шкільного віку функціонують 14 спеціальних навчальних закладів, де виховується 1 188 дітей із вадами психофізичного розвитку, із них 10 спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, де перебувають 850 дітей із вадами психофізичного розвитку.

Діти з особливими потребами навчаються у 293 закладах освіти:

226 – загальноосвітні навчальні заклади;

14 – спеціальних навчальних закладів;

70 – закладів комбінованого типу;

1– центр розвитку;

74 – загальноосвітні навчально-виховні комплекси;

3 – інші типи навчальних закладів.

 

За матеріалами сайту

Міністерства освіти і науки України

Навчальні плани

Методичні рекомендації

Навчальні програми

Корекційні програми

Для дітей з порушеннями зору

Для дітей з порушеннями слуху

Для дітей з затримкою психічного розвитку

Для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку

Для дітей з помірною розумовою відсталістю

Для дітей з тяжкими порушеннями мовлення

Для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату

Програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами дошкільного віку

Навчально-методичні посібники

Нормативно-правова база